Integral
Can't you hear it?
These days ~$4.99 per 12 pack is the stock price. But they are always going on sale. So typically 4 12 packs for $10 to $14 depending on what sale is on that week. Anywhere from $3-5 per 12 pack.
At Publix right now $3.19 for a gallon of 2% and $2.89 for a 12 pack of pepsi. Plus, you can use milk for a lot more than drinking, though in some of those cases I like to use buttermilk.
Thanks! Where I am the relative prices are reversed. Interesting.